- Torsdag 17.05 Gudsteneste Mo kyrkje
- Torsdag 17.05 Gudsteneste Stangvik kyrkje
- Torsdag 17.05 Høgmesse Rindal kirke
- Torsdag 17.05 Gudsteneste Øye kyrkje
- Torsdag 17.05 Gudsteneste Åsskard kyrkje
- Torsdag 17.05 17. mai i Rindal: Folketoget
- Torsdag 17.05 17. mai i Rindal: Ettermiddagsarrangement
- Torsdag 17.05 17. mai i Rindal: Ettermiddagsarrangement
- Torsdag 17.05 Gudsteneste Todalen kyrkje
- Torsdag 17.05 17. mai i Rindal: Folkefest på Skogsletta
2012-05-07
Lomunda grendahus inviterer til det siste formiddagstreffet i grendahuset før sommaren onsdag 9. mai kl 10.30 - 13.00. Det blir sosialt samvær, servering og loddsalg. Grendahuset er medlem i Trollheimsporten og ønsker alle velkommen - bli med - alle!
Dialektmagasinet på Trollheimsporten
2010-11-19
Dette er siste artikkel om Eilert Mo og Rindalsmålet frå Arne Aune på Trollheimsporten. Du finn alle på Dialekt under Hovedsida. No blir det litt opp til lesarane både i Surnadal og Rindal om å kome med språklege kommentarar til dialektmagasinet på Trollheimsporten - bruk redaktor@trollheimsporten.no. Er det ord og vendingar du lurer på i dialektane våre? I denne siste artikkelen held Arne Aune fram med ømse småstykke og hefte som lærar og språkforskar Eilert Mo gav ut i si tid.
2010-01-28
Liv Hansen Norli har sendt Trollheimsporten referat og noen bilder fra formiddagstreffet på Lomunda; Koslig føremiddagsstund på grendahuset. Været var ikke av det aller beste, men likevel var det bra oppmøte. Olga "Åkerbakk" Løfald leste dikt, og viste flotte bilder fra fjord og fjell, og vakker blomster. Lomunda grendahus er medlem av Trollheimsporten. Les alle nyhetene om grendahuset her.































