Vebjørn 1_1024x869

Spurte om status for arealplanen

Arnfinn Eriksen (Ap) spurte om status for arealplanen og plansjef Vebjørn Knarrum svarte at det jobbes med saken og at det har vært et positivt møte med reindriftsforvaltninga på Røros. Ellers skal det bli møter med grunneierne framover. Slik starta dagens kommunestyremøte i Rindal. Følg med - det blir meir om kul-tur-sti, skimuseum og budsjett med økonomiplan.

Arnfinn Eriksen (Ap) lurte på status for arealplanen. - Det har vært stille lenge nå.

Ordfører John Ole Aspli (Ap) (til venstre) svarte på et tidligere spørsmål stilt av Berit Storholt Flåtten (Sp) om planleggingsdager i barnehagene. - Det er en særavtale og lagt til dagtid fordi det vil bli dyrere med noe anna - altså rent praktiske grunner, sa han.

Vebjørn Knarrum svarte på arealplanen. - Vi har hatt et positivt møte med reindriftsforvaltninga og vi skal ha fleire møter med grunneiere  i Langlimarka og Helgetunmarka for å komme fram til løsninger som kan godtas, sa han og understreket at det jobbes videre med planen.

Deretter ble kommunestyrmøtet i Rindal i dag satt og Trollheimsporten vil rapportere utover dagen med kul-tur sti, skimuseet og budsjett og økonomiplan. Følg med!