
Spurte om skole og striden ved Bøfjorden skole
Det var Bøfjorden skole og striden som har oppstått der før skolestart i år, som ble hovedsak under spørretimen. Gunnhild Bøklepp Bøe (Sp) (til venstre) spurte om enhetsledere og saker og ting som var effektuert før vedtak var gjort. Rådmann Geir Vikan fant grunn til å orientere:
Dålig læringsmiljø
- Vi fikk melding om dårlig læremiljø ved Bøfjorden skole i vår og ulike tiltak og møter ble avholdt, svarte rådmann Geir Vikan på spørsmål fra Gunnhild Bøklepp Bøe. Fem elever i sjuende klasse søkte om overflytting til Bæverfjord skole. Seinere kom enda en søknad. Da stod Bøfjorden skole tilbake med åtte elever. Planleggingsdag sammen med enhetsleder kom da fram til at to skoledager skal gjennomføres ved Bæverfjord skole for elevene ved Bøfjorden. Et fleirtall av foreldrene syntes dette var en fornuftig ordning. - Vi burde ha venta på endelig vedtak, før dette ble iverksatt, sa rådmannen, som tok sjølkritikk på det.
Meir svar var ikke nødvendig i den saken.
Marit Kringlebotn (Uavhengig) spurte om om huslånsøknader i løpet av sommerferien, noe ordfører Mons Otnes (Ap) sa var sjølsagt.
Else Brandvoll Andresen (Sp) hadde to spørsmål: Først t-krysset overfor Coop og spurte når det vil bli ta grep for å unngå fleire alvorlige uykker. Ho spurte også om Moavegen, der fartsdempende tiltak er ønskelig. - Dette har vi tatt opp fleire ganger og det er lovt utbedringer, men vi veit ikke når. Men 60-sone blir det ikke, sa ordføreren og la til at Moavegen vi få opphøyd gangfelt.
Einar Grønnes (Sp) spurte om den kommunale e-postadressa alle hadde fått. - Den kan kobles videre og det er noe it-ansvarlig i kommunen kan hjelpe med om det er ønskelig, svarte Mons Otnes.
Ingvar Sæther (H) spurte om sentrumsplanen, hvordan arbeidet skred fram og tidfesting av en sentrunmsplan. - Sentrumsplanen vil også komme på plass, sa ordføreren og la til at dette vil det komme meir om i kommunestyret 15. september.