Gunn Marit og Inga 1 side_1024x809

Et fint møte med Gunn Marit Nisja

11.11.11 fikk 10. trinn ved Rindal skole besøk av forfatter Gunn Marit Nisja. Boka «Naken i hijab» ble utgitt 25. august 2011 og første oppslag på 2000 bøker ble solgt ut etter bare tre uker. Sjå meir fra møtet mellom forfatter og skole:

Gunn Marit Nisja er ei trivelig dame, som etter både å ha gått lærer- og kokkehøyskole endte opp som forfatter.

Det var forfatter hun alltid ville bli, men hun trodde det ble vanskelig å slå gjennom. Handlinga i boka utspiller seg i Egypt, og handler om norske Live som reiser ned på ferie og forelsker seg i den egyptiske mannen Karim.

Les meir om møtet mellom skole og forfatter: Et+fint+møte+med+Gunn+Marit+Nisja.

Trollheimsporten skreiv dette om da Gunn Marit Nisja var på rindalsbesøk i dag. Under ser vi ho sammen med Inga Dalsegg på Rindalsmessa i helga.