Danseteateret 4_1024x712_cropped_715x435

Dansekurs med Ida Barland

Søndag vil Danseteateret i Surnadal få besøk av landskjente Ida Barland som vil holde kurs i jazz, hip-hop og streetdance for flere aldersgrupper av begge kjønn. Ida har dansa for både Madcon og Mira Craig, så her ligger det an til store danseopplevelser for de som melder seg på.

Elever ved Danseteateret i fritt svev under ei forestilling på kulturhuset i vår. Foto: Bjørn Tore Brøske

Ida Barland er 32 år gammel og for tida danselærer i Molde og Elnesvågen. Hun er opprinnelig fra Tønsberg, men er nå på Nordmøre en periode. Barland har bred dansebakgrunn, og har mellom anna gått ved Borgarakademiet i Oslo. Hun har dansa for en rekke kjente, norske artister, bl.a. Madcon, Mira Craig, i finalen til Atle i X-faktor, og hun har vært danser og koreograf for Sandra Lyng Haugen.

På søndag kommer hun altså til Aktiviteten, Folkets Hus på Bøvra og tilbyr kurs for ulike aldre og begge kjønn. Fra 11.00-12.00 blir det jazz for ungdom. Fra 12.00-13.00 blir det hip-hop for ungdom. Fra 13.00-14.00 blir det jazz/street for 5. til 7. klasse. Fra 14.30-15.30 blir det streetdance for 3.-4. klasse. Fra 15.30-16.30 blir det hip-hop for gutter fra 4. klasse og oppover. Helt til slutt, fra 16.30- 17.30 blir det hip-hop for gutter fra 1. -3. klasse. Det er påmelding via SMS til Bente tlf. 913 94 445, helst innen lørdag. Pris for kurset er 100,- kroner. Bente Edvardsen ved Danseteateret  ønsker alle velkommen til å delta på kurs, også nybegynnere og de som ikke er med i Danseteateret til vanlig. Dersom kurssøndagen blir en suksess, er det mulig at Ida Barland vil komme til danseteateret en gang i uka, hver onsdag fram til jul.