basar_350x234

- og ungdomsklubb annakvar torsdag

Aktiv helg i Åsgard Ungdomslag

Neste fredag, 11.november, blir det PubQuiz i Skoglund og søndag 13. er det klart for basar, en kjent og (nesten) årlig tradisjon i regi av Åsgard Ungdomslag. Det vil bli ordinært basarbord, åresalg, div leker og aktiviteter for de yngste, filmfremvisning av Eistein Bæverfjord, og selvfølgelig salg av kaffe og kaker.

Fredag den 11 november kl 19.00 - 02.00 er det altså PubQuiz i Skoglund.

 

Arbeidsgruppa for "Bøgdaklubben" skriver videre om "Bøgdaklubben", som er en ungdomsklubb som ble starta for 1 år sida i Bæverfjord/Bøfjord.

Startskuddet for ungdomsklubben gikk etter at "Bøgdaklubben" fikk pengegaven som "Åsskardkoret" vant under det store korslaget. Så må vel si at Surnadal Sparebank har bidratt til at det ble 2 "vinnerprodukter" i grendene våre med sitt arrangement.

Det er klubb annenhver fredag gjennom hele året, med unntak av skoleferiene. Oppmøte har vært bra og aktivitetene varierte. Det er tv-spill, biljard, alt anna innen brettspill, kjøkkengjengen baker pizza og ellers full fart. Hvis noen har spillmaskiner, brettspill eller anna utstyr som kan benyttes av en ungdomsklubb, så tar vi gjerne imot det.

Klubbkveldene er fordelt mellom Skoglund ( Belanaustan) og Grendahuset i Bøfjorden. På Grendahuset i Bøfjord er det internett, så når vi er der er det fullt mulig å ta med egen pc.

Fra uke 45 vil klubbkveldene bli flyttet til torsdager, dette for å unngå kollisjon med ungdomsklubben på Skei.

Vi håper at så mange som mulig tar turen til våre "klubbkvelder" også i tiden fremover, selv om vi bytter dag til torsdag.