volda webjørn_550x568

Åpner høstsesongen med bortekamp

Etter en lang sommerferie sparkes endelig lokalfotballen i gang igjen i dag. Surnadal møter Volda på bortebane, en kamp som er svært viktig for begge lag som ligger farlig nær bunnstriden på tabellen. Surnadal må klare seg uten Roy Bolme, som har valgt å nedprioritere fotballen. Trolig har Bolme spilt sin siste kamp for Surnadal denne sesongen. Spillende trener, Webjørn Holten, er likevel optimistisk på vegne av laget sitt.

Før dagens kamp ligger Surnadal rett over streken på tabellen med sine 15 poeng. Volda ligger to plasser foran med sine 16 poeng. Med andre ord en svært viktig kamp for begge lag. Volda har så langt ikke vunnet en eneste hjemmkamp.
Da lagene møttes på AMFI park 16.april, vant Surnadal kampen 2 - 1. Les om den kampen her. 

Spillende trener Webjørn Holten er optimistisk foran høstsesongen - Siste kamp før ferien endte med et ufortjent og surt 0 - 2 tap hjemme mot Skarbøvik. Spillemessig og sjansemessig var vi fullt på høyde, og burde absolutt avgjort kampen
til vår egen fordel. Når det likevel ikke ble slik var det viktig å fokusere på det som var bra, og bruke det i treningsarbeidet i ferien. Det har vi gjort og med det føler vi å ha fått lagt et treningsmessig godt grunnlag før høstsesongen.
Toppscorer for Surnadal, Roy Bolme, har valgt å prioritere bort fotballen, da årets 3.divisjon er krevende både når det gjelder reisetid og treningsmengde.  Bolme vil nå melde overgang til Meldal og 4.divisjonsfotball. - Dette gir yngre krefter sjansen, og det blir spennende å se hvem som melder seg på. Vi må nok fortsatt regne med å svinge i prestasjonene, men håper å oftere finne toppnivået. Da er jeg overbevist om at vi tar nok poeng til å berge i den tøffe divisjonen, sier Holten.

Se tabellen her

Bildet viser Roy Bolme i kamp mot Volda på hjemmebane i april. Nå har Bolme spilt sin siste kamp for Surnadal denne sesongen.