3

Bente Edvardsen utvider butikken # 5 med "Café Somti"

Kombinerer kaffebar og shopping

- Da de gamle lokalene til Surnadal Sparebank ble ledige, tenkte jeg at dette var en ypperlig mulighet for å utvide konseptet og tenke kreativt, sier butikkeier og ildsjel Bente Edvardsen. Sammen med sine ansatte tilbyr hun nå både klær, sitteplasser og en kopp rykende Caffe latte i trivelige omgivelser på AMFI Surnadal. Se bilder fra åpningstimene!

For folk i farta
- Vi ønsker å gi folk en ny handleopplevelse, hvor de kan kose seg med shopping men også slappe av med noe godt å spise og drikke, sier Bente, som håper folk vil sette pris på konseptet. Hovedfokuset i de nye lokalene er klær, og går under kjeden #.5 - som har klær for dame, herre og barn/ungdom fra 10 år og oppover. 
 

- Siden klær fortsatt er hovednæringen, føler vi ikke at konseptet er så "risikabelt" som det kanskje ville vært dersom det hadde vært en ren kaffebar.

 

Samarbeid med Vårsøg Hotell
- Vi serverer kortreist mat, det vil si fra kjøkkenet på Vårsøg Hotell - som fyller på ferske bakevarer hver dag. I dag fristet Café Somti blant annet med saftige foccacia med marinerte reker og sitron. I tillegg kan du velge i et godt utvalg kaffe og brus.

 

Trollheimsporten gratulerer Bente og resten av medarbeiderne med et spennende og flott initativ!

 

Se bilder fra åpningstimene under! Klikk på bildene for større versjon.

 

10
Klær og kaféstoler under samme tak
1
Café Somti frister ganen med kjeks og muffins
11
Kaffemeny på veggen
6
Nysgjerrige besøkende: (f.h) Liv Jenny Husby Henden og Tonje Heggset
2
Forfriskninger fra Vårsøg Hotell
5
Medarbeidere Hilde Bæverfjord (f.v) og Ida Johansen Saltrø har dreisen på kaffemaskina
4
Store og koselige lokaler
3
- Endelig en kaffebar i Surnadal, smiler Ann Jorid Holten og Janne Isvik, og roser Bente som et friskt pust i bygda.
8
- Kaka var kjempegod, sier Ingvild Kårvatn, som var litt kamerasky
7
Litt påfyll før trening: Synnøve Fiske Talgø og Astrid Talgø koser seg på Café Somti.